لوله پلی اتیلن نسبت به مواد سنتی از قبیل فولاد یا آهن قابل انعطاف از جمله وزن کم ، آزاد شدن در برابر خوردگی و همچنین توانایی سیم پیچ طول های طولانی لوله ، دارای چندین مزیت قابل توجه است. در برابر ضربه تقریباً مقاومت ناپذیر است ، بسیار مقاوم در برابر سایش و مواد شیمیایی طبیعی و در معرض حمله ، و در اکثر برنامه های کاربردی دست زدن به فولاد یا سایر مواد سخت تر از همه مقاومت خواهد کرد.

با تعدادی از کاربردها و تغییرات در رنگ و استانداردهای لوله ، عدم اطمینان در مناسب بودن سیستم های لوله های مختلف می تواند رخ دهد. در زیر مطالب مختلفی را که لوله ها وارد می شوند توضیح داده ایم.


قبل از اتخاذ استانداردهای بین المللی ، مواد پلی اتیلن (PE) معمولاً با چگالی آنها - LDPE (چگالی کم) ، MDPE (چگالی متوسط) و HDPE (چگالی بالا) نامگذاری می شد - که نشانه ای از استحکام خود مواد بود. پیشرفت در فن آوری مواد HPPE (با کارایی بالا) و HMPE (مدول بالا) را تولید می کند ، اما این تنها باعث سردرگمی آنها می شود زیرا تراکم مشابهی با HDPE دارند. استانداردهای ISO بیشتر برای تعیین مواد به عنوان PE80 یا PE100 ایجاد شده است تا آسانتر بتوانند مزایای این مواد را تشخیص دهند.

PE80 vs PE100: تفاوت چیست؟

PE80 سالهاست که به طور گسترده برای کاربردهای گاز ، آب و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و متداول به آن MDPE (پلی اتیلن با چگالی متوسط) گفته می شود. با این حال ، PE80 همچنین می تواند HDPE (پلی اتیلن با چگالی بالا) باشد. لوله های PE80 معمولاً دارای SDR11 PN12 هستند و حداقل مقاومت لازم (MRS) 8.0MPa (Megapascal) دارند. این ماده را در خانه نزدیک به محصولاتی مانند MDPE آبی و زرد در قطر لوله های 20-63 میلی متر خواهید یافت.


PE100 قدرت و کارایی طولانی مدت بیشتری را نسبت به PE80 ارائه می دهد ، در حالی که دیواره های لوله نازک تری را برای همان فشار کار فراهم می کند. PE100 از پلیمر کمتری استفاده می کند و ظرفیت جریان متفرقه و بیشتری را افزایش می دهد. لوله های PE100 معمولاً دارای SDR11 PN16 هستند و دارای MRS 10.0MPa می باشند و معمولاً از HDPE یا HPPE (پلی اتیلن با کارایی بالا) ساخته می شوند. آنها اغلب در برنامه های تجاری و صنعتی با قطر لوله 90-710 میلی متر یافت می شوند.


محصولات PE80 و PE100 برای کار با فشار مداوم در دمای بالاتر از 60 درجه سانتیگراد برای مایعات ، از جمله فاضلاب و پساب صنعتی یا 30 درجه سانتیگراد برای مایعات گازی توصیه نمی شوند. PE100 نسبت به PE80 در دماهای پایین دارای مزایایی است زیرا بسیار کم مقاومت در برابر ترک خوردن تا -30 درجه سانتی گراد است.


لوله MDPE فقط از مواد PE80 ساخته شده و لوله HPPE فقط از مواد PE100 ساخته شده است. لوله HDPE می تواند از PE80 یا PE100 ساخته شود. با این حال ، نام و نوع مواد اغلب فقط برای مرجع استفاده می شود. درجه بندی PE (استحکام ماده) به همراه درجه SDR مهمترین عوامل در تعیین درجه فشار و بنابراین لوله مورد نیاز برای کاربرد هستند.

پلی اتیلن SC80 یا SC100 PE چیست؟

MDPE

برخی از انواع سیستم های فشار پلی اتیلن به جای استفاده از طبقه بندی های PE80 یا PE100 ممکن است از SC80 و SC100 استفاده کنند.


SC مخفف هسته پوسته است و لوله ای را نشان می دهد که با پلی اتیلن با رنگ های مختلف و یا خواص مختلف تولید می شود - معمولاً برای افزایش شناسایی ، عملکرد ، طول عمر یا انعطاف پذیری. آنها به عنوان لوله های چند لایه تلقی نمی شوند. تکنیک های پیشرفته Co-اکستروژن برای تولید یک دیواره لوله تک لایه قوی ، مواد را در یک سطح مولکولی به هم می پیوندند.


به عنوان مثال ، "پلی اتیلن PE80" برای آب قابل شرب (آشامیدنی) ، فقط یک قطعه از مواد رنگی به رنگ آبی روشن خواهد بود. "پلی اتیلن SC80" با رنگ مشکی مشکی PE80 و رنگ بیرونی آبی روشن PE80 تولید می شود. این امر باعث می شود ضمن حفظ تمام نقاط قوت ، خصوصیات و استانداردها و همچنین مزایای اضافه شده از آسیب دیدنی به لوله ، هزینه محصول کاهش یابد (در صورت سوراخ شدن لوله یا آسیب دیدن لایه داخلی سیاه قابل رویت خواهد بود).


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها


آکادمی تیزهوشان دوربين مدار بسته Katie سامانه حفظ اینترنتی قرآن کریم cdldownload پوشال کولر نمونه سوالات نقشه کشی معماری فنی و حرفه ای ساخت و ساز Tifoseria Laziale